Flor Uygulaması
Flor Uygulaması
Flor diş çürüğünü azaltmak konusunda önemli etkinliğe sahip doğal bir elementtir.
Fissür Örtücü
Fissür Örtücü
Azı dişlerinin çiğneme yüzeylerinde oluşan ve diş fırçasının ulaşamadığı çatlakları (fissür) kapatan koruyucu malzemeye “fissür örtücü” denir. Bu yöntemle, çatlakların üstü kapatılarak yemek artığı ve bakteri birikintisi ve buna bağlı çürük oluşumu önlenmiş olur.
Beyaz-Renkli Kompomer Dolgu
Beyaz-Renkli Kompomer Dolgu
Çocukların dişlerine yapılan dolgulara kompomer dolgu adı verilmektedir. Bu dolgu sadece süt dişlerine uygunluk sağlamaktadır.
Ampütasyon
Ampütasyon
Özellikle çocukların süt dişlerinde kanal tedavisi yerine uygulama yapılan dişin kuron kısmındaki çok az pulpa ve çürük dokusu çıkartarak, dolgu maddeleriyle kapatılması işlemine amputasyon denir. 
Süt Dişi Kanal Tedavisi
Süt Dişi Kanal Tedavisi
Süt dişlerinde kullanılan dolgu maddesi kalıcı dişlerin köklerinin gelişmesini sağlarken süt dişlerinin köklerinin erimesi sağlar böylece alttan gelen kalıcı dişin sağlıklı ve doğru şekilde çıkması sağlanır.
Sabit-Hareketli Yer Tutucu
Sabit-Hareketli Yer Tutucu
Süt dişlerinin çürük ve travma nedeniyle zamanından önce erken kaybedilmesi gibi durumlarda boşluğun kapanmaması için mutlaka bir yer tutucu ile korunması gerekmektedir
Süt Dişi Çekimi
Süt Dişi Çekimi
Çekilmesi gereken bir dişin de ağızda tutulması süt dişlerinin altından gelecek olan daimi dişlerinin tomurcuklarına zarar verebileceği gibi genel sağlığı yönünden vücudunda sürekli bir enfeksiyon kaynağı olarak çocuğun genel sağlığını da olumsuz etkilemektedir.
Paslanmaz Çelik Kron
Paslanmaz Çelik Kron
Paslanmaz çelik kronlar ile hızlı ve etkili bir şekilde çok fazla madde kaybına uğramış çocuk süt dişi ya da çocuk daimi dişi korunmuş ve ağızda tutulmuş olur.

Pedodonti 0-12 yaş aralığındaki çocukların süt dişlerinin korunması ve tedavisidir.

Bizi Yakından Tanıyın, Muayene Olun
Kliniğimizde sizlere en iyi hizmeti sunmak adına muayene hizmetimizden faydalanın. Hemen online olarak kaydınızı oluşturun.
Online Randevu Modern Tedavilerle Daha Hızlı İyileşin
Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod