Beyaz-Renkli Kompomer Dolgu

Tedavi uygulanmamış çürük dişler; kötü ağız kokusu, ağrı, çiğneme sorunları, yemekten kaçınma eşliğinde beslenme bozukluklarına neden olur. Kötü bir görüntünün nedeni de olan çürük dişler direkt olarak tedavi edilmesi gereken dişlerdir.

Beyaz-renkli kompomer dolgular çoçuklarda çoğunlukla tercih edilen, diş rengi tonlarında ve farklı renk seçeneklerine sahip olan dolgulardır. Çürüklerin sebep olduğu zarar görmüş ön ve arka dişlerde estetiği sağlamak amacı ile uygulanırlar.

Kompomer; süt dişi dolguları flor salınımı yaparak dişlerde oluşabilecek çürük oluşumlarını indirgemeyi amaçlar. Kimyasal açıdan geliştirilmiş yapıştırıcı maddeler eşliğinde diş dokularına bağ kurmaları sağlanır.

Kompomer dolguların ömürleri ortalama 4 ila 6 yıl kadardır ve bu zaman süt dişleri için ideal bir süre olarak değerlendirilir. Bu dolgular birey süt dişlerini dökünceye kadar kullanmaya devam edebilir.

Dolgunun ömrünü belirleyen faktörlerden biri; iyi ağız bakımının gerçekleştirilmesidir. Beyaz dolguların dişe temas ederek yapıştığı alanlar mühimdir. Dolgu alanlarında bakım eksikliği yaşanması durumunda çürükler gelişebilir.

Kütahya Uzmandiş Polikliniği beyaz-renkli kompomer dolgu tedavilerinde modern ve nitelikli hizmetler sunarak çocuklarınızın ağız sağlığını güvence altına almaktadır.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod