Diş taşı (tartar) nedir?

Dişleri fırçalamadan kısa süre sonra dişlerde tükürükten kaynaklı koruyucu bir tabaka oluşur. Ancak bu tabakanın üstüne kısa sürede ağızda bulunan birçok bakteri birikir ve dental plak oluşur. Bu plakları uzaklaştırmanın en iyi yolu günde 2 kez dişleri fırçalamaktır. Ancak dişlerinizi ne kadar iyi fırçalarsanız fırçalayın, dişlerinizin arasında kolaylıkla ulaşamayacağınız yerler olabilir. plağın üstüne mineraller birikir ve plak sertleşir yani taşlaşır bu yapılara diş taşı yada tartar denir. Diş taşı uzaklaştırılmadığında daha fazla plağın birikmesine ve en sonunda diş eti sorunlarına sebep olabilir.

Diş Taşının Zararları Nelerdir?

Diş etlerinde kanama ağız kokusu diş eti çekilmesi ve en büyük zararlarından biriside diş kaybıdır.Diş taşlarınnı uzaklaştırılması normal fırçalamayla mümkün olmaz diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen profesyonel bir temizlikle mümkündür.Kütahya UzmanDiş Polikliniğimizde deneyimli diş hekimlerimiz tarafından yapılan bu işlemle bu sorundan kurtulmak, kısa sürede sağlıklı diş etlerine kavuşmak mümkündür.

Bizi Yakından Tanıyın, Muayene Olun
Kliniğimizde sizlere en iyi hizmeti sunmak adına muayene hizmetimizden faydalanın. Hemen online olarak kaydınızı oluşturun.
Online Randevu Modern Tedavilerle Daha Hızlı İyileşin
Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod