İlk Muayene

İlk muayene ağız, diş ve diş eti sağlığı için önemli bir yere sahiptir. Diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen detaylı kontroller bu kategoride yer alarak hastanın ihtiyaç duyduğu tedavileri tespit etmek ve planlamasını sağlamak adına önemlidir. Ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık kazanmak, içten ve sağlıklı gülüşlerin reçetesidir.

Olası ağız ve diş sorunlarının erken teşhisi, erken tedavi anlamına gelmektedir ve bu sayede ağız ve diş problemleri daha ciddi problemlere gebe olmadan sonlandırılmış olur. Olası sağlık sorunlarının görmezden gelinmesi veyahut ihmal edilmesi halinde sağlık sorunları büyüyerek bu paralelde tedavilerininde daha komplike hale gelmesine sebep olur.

Ağız ve diş sağlığı için gerçekleştirilen muayeneler lösemi benzeri kan hastalıkları ve sindirim sistemi hastalıklarında olduğu gibi ağız kanserleri gibi kanser türlerinin tespitinde önemli bir yere sahiptir. Ağızda meydana gelebilen ağız yaraları size vücudunuzda bulunan sağlık sorunları hakkında çeşitli ipuçları verebilir. Tüm bu sağlık nedenleri doğrultusunda düzenli diş ve ağız muayenesine özen gösterilmelidir.

Ağız ve diş hijyeninin göz ardı edilerek ihmal edilmesi başta olmak üzere diğer çeşitli etkenler diş ve diş eti sorunlarının meydana gelmesine neden olur. Sorunların nedeni olan faktörler ilk muayene sayesinde tespit edilir.

Sağlıklı bir ağız ve dişler için düzenli bir diş muayenesi gereklidir. En ideal periyot ise 6 ayda bir gerçekleştirilen muayenelerdir. Ağız ve diş problemlerinin ciddi boyutlar kazanmadan tedaviye geçilmesi, daha kolay bir tedavi süreci sunarak sağlıklı gülüşler getirmektedir.

Kütahya Uzmandiş Polikliniği alanında uzmanlaşmış deneyimli hekim ve çalışanları ile size hak ettiğiniz hizmeti sunmaktadır.

Bizi Yakından Tanıyın, Muayene Olun
Kliniğimizde sizlere en iyi hizmeti sunmak adına muayene hizmetimizden faydalanın. Hemen online olarak kaydınızı oluşturun.
Online Randevu Modern Tedavilerle Daha Hızlı İyileşin
Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod