İmplant
İmplant
İmplantlar diş kökünü taklit eden kemiğin içine giren titanyumdandan oluşan vida şeklinde bir yapı üstüne dişin görünen kısmını oluşturan kuron denilen bir yapıdan oluşur.
Kist Operasyonu
Kist Operasyonu
Diş kisti, çenede oluşmaya başladıktan sonra ağrı yapmazsa ve ağıza etki ederek iltihap oluşturmazsa çok uzun süre tespit edilemeyebilir. Bu sebeple fark edilmesinin ardından hızlı bir biçimde ameliyat ile alınması gerekmektedir.
Gömülü-Yarı Gömülü Diş Çekimleri
Gömülü-Yarı Gömülü Diş Çekimleri
Cerrahi diş çekimi, söz konusu dişin ağız içinde rahatça görülmemesinden dolayı cerrahi bir operasyonla dişeti, veya kemik kaldırılıp dişin alınmasıdır.
20lik Diş Çekimi
20lik Diş Çekimi
20 yaş dişleri standart şekilde çekilebildiği gibi, bu dişin çekilmesi için cerrahi operasyon da gerekebilmektedir.
Sinüs Lifting
Sinüs Lifting
Bölgeye implant yapılacak yeterli kemik olmadığından, azalan kemik oranında artış oluşturmak için sinus lifting uygulaması yapılmaktadır.
Greft-Membran Uygulamaları
Greft-Membran Uygulamaları
Gerftler(kemik tozu) kemik hacminin eksik olduğu bölgelerde kemik oluşumu sağlayan materyallerdir.
Frenektomi
Frenektomi
Frenulumlar diş eti kenarına yakın konumlandığında diş eti çekilmesi, dişler arasında boşluk gibi problemlere yol açabilir böyle bir durumda o bölgeden uzaklaştırılmalıdır.
PRF Uygulaması
PRF Uygulaması
Kişiden alınan kanın özel tüpler aracılığıyla santrifüj edilir.Bu yöntemler ile amaçlanan hasarlı doku veya bölgeye normal kan dolaşımı ile ulaşabilen trombosit miktarından daha çok ve aktif hücre göndererek alandaki doku iyileşmesini başlatmak ve hızlandırmaktır.
Alveoloplasti-Alveolit Tedavileri
Alveoloplasti-Alveolit Tedavileri
Diş çekiminden sonra kemikteki çekim boşluğunda meydana gelen enfeksiyon durumuna alveolit denir. Alveolit ağrılı bir durum olduğu için tedavisi lokal anestezi altında yapılır.

Ağız ve Çene Cerrahisi; implant, kist operasyonu, gömülü-yarı gömülü diş çekimleri, 20lik diş çekimi, sinüs lifting, greft-membran uygulamaları, frenektomi, prf uygulaması, alveoloplasti-alveolit tedavileri ve oklüzal splint olarak birçok kategoriye ayrılır.

Bizi Yakından Tanıyın, Muayene Olun
Kliniğimizde sizlere en iyi hizmeti sunmak adına muayene hizmetimizden faydalanın. Hemen online olarak kaydınızı oluşturun.
Online Randevu Modern Tedavilerle Daha Hızlı İyileşin
Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod