İmplant

Teknoloji dünyasına evrilirken modern tıp bu paralelde gelişmelere gebe oluyor. Modern diş hekimliği hem sağlık hem de kozmetik açıdan sorun yaratan eksik dişler adına implant diş tedavisini geliştirerek, eksilen dişlerin yaşam kalitenizden aldıklarını sizlere geri sunuyor.

Çürükler, diş eti sorunları gibi çeşitli etkenler dişlerinizi kaybetmenize neden olabilmektedir.
Diş hekimliğinde hedef her zaman doğal dişleri ağızda tutmak olsa da tek bir dişin çekilmesi ile oluşan eksiklik ile ağızda denge kaybı başlamakta ve ardından takip eden süreçte dişlerin kaybı hızlanmaktadır.

İmplant tedavi yöntemleri bu tarz sonuçların önüne geçmek ve kendi dişlerinize en uygun kuvvet dengesini sağlamak adına geliştirilmiş özel tedavi yollarıdır. İmplant tedaviler sayesinde gülüşleriniz eksilmez ve keyifle yemek yemeye devam edebilirsiniz.

Diş implantları; ağzınızda eksik olan dişleri yerine sabitlemek amacı ile çoğunlukla titanyum ya da titanyum bileşiklerinden geliştirilen yapay diş kökleri olarak tanımlanabilir. Titanyum vücut dokularıyla etkileşim yaşamadığı için ve aynı zamanda kuvvetlere karşı dirençli bir materyal olarak değerlendirildiği için implant tedavileri için tercih sebebidir.

İmplantlar, önceden kaybedilen dişlerin oluşturduğu boşluklara veyahut ciddi bir enfeksiyon mevcut değilse, çekim sonrası diş yuvalarına yerleştirilerek, uygulanabilir.

İmplantlar; sabit veya hareketli protezler oluşturmak amacıyla kemiklerin yeterli ve uygun olduğu koşullarda pratik bir operasyonla çene kemiğine yerleştirilir. Kemik miktarı ve yoğunluğu gereken düzeyde değilse implant uygulamasından önce kemik oluşumuna yönelik işlemlerin uygulanması gerekir.

İmplant uygulamaları özen gösterilmesi gereken aşamalar ve kontroller gerektirir. Bu nedenle alanında uzman diş hekimleri tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Kütahya Uzman Polikliniği profesyonel diş hekimleri ve güler yüzlü ekip arkadaşları ile modern diş hekimliği denildiğinde ilk akla gelen isimdir.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod