Paslanmaz Çelik Kron

Paslanmaz çelik kronlar ve/veya kaplamalar, süt dişleri veyahut genç daimi dişlerin hasar görmesinde örneğin; dolguyu tutacak yeterli miktarda diş dokusunun mevcut olmadığı durumlarda tercih edilen tedavi yöntemleridir. Amputasyon, kanal tedavisi gibi tedaviler görmüş süt dişlerinin tedavilerinde uygulanabilir.

Hazır olarak farklı boylarda üretilen materyaller çocuğun dişine ait boya ve forma getirilerek sağlam yapıştırıcılar ile dişe/dişlere sabitlenir. Son derece sağlam olan bu malzemelerin kırılma olasılığı dolguya kıyasla oldukça düşüktür.

Dökülme anına kadar dişin çevresinde koruma sağlayan bu materyaller gelişen teknolojiler sayesinde metal görünümlerinin dışında, porselen kaplı veyahut tamamen zirkonyumdan üretilen alternatifleri ile ağız ve diş sağlığı için hizmete sunulmuştur.

Çocuklarda meydana gelen aşırı madde kaybına uğramış süt dişlerinin veyahut daimi dişlerin korunması ve ağızda tutulması sağlanır. Paslanmaz çelik krom tedavi yöntemi uygulanmadığı takdirde çürük/çürükler ilerleyerek, dişteki doku kaybının artmasına neden olabilir. Dişin çekilmesi gerekebilir.

Paslanmaz çelik kron, daimi dişlere çocukta aşırı madde kaybı görülen koşullarda geçici olarak yapılır. Çocuk gelişimini tamamladıktan sonra daimi kaplama, paslanmaz çelik kronun yerine uygulanır. Bu dönem için geçiş tedavisi olarak tercih edilir.

Kütahya Uzmandiş Polikliniği uzman diş hekimi kadrosu ile bu alanda da en nitelikli sağlık hizmetini vermektedir.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod