Süt Dişi Kanal Tedavisi

Yanlış ve fazla şekerli beslenme yatkınlığı ve ağız hijyeninde eksik temizlik sağlanması sonucunda dişlerde oluşan çürükler özellikle erken çocukluk döneminde çocuğun gün içerisindeki rahatını engelleyecek şekilde bir rahatsızlığa neden olabilir.

İlk etapda yemek yeme esnasında kendisini hafif ağrılar şeklinde belli eden yansımalar göz ardı edildikçe spontane gelişen ve uzun süre geçmeyen ağrılar olarak, müdahale gerektiren hastalıklara dönüşür.

Çocuklarda ağız bakımının yetersiz bir düzeyde olması ve abur cuburlara olan yatkınlık ve hatta uzun süreli biberon kullanımı gibi faktörler dişlerin mine yüzeylerinde zayıflamaya sebep olur. Bu sonucun sürekliliği devam ettiğinde dişte çürükler oluşur ve kırılmalar başlar.

Çocuklarda tatlı yiyecekler tüketirken, sıcakta ve soğukta diş hassasiyeti gelişir. bu noktada uzman bir müdahale söz konusu olmadığı takdirde dişin içerisinde yer alan canlı doku ve kökler iltihaplanma sürecine başlar.

Süt dişleri, alttan gelecek dişlere kılavuzluk eden dişlerdir ve bu nedenle oldukça önemlidir. Süt dişleri düzenli beslenme ve konuşma, telaffuz süreçlerinde gelişim sağlanması için oldukça mühim dişlerdir. Süt dişlerinin erken kayıpları, çürümeler yaşamaları kalıcı dişler için de tutunmaları olanaksız kılmaktadır.

Çocuklar için kanal tedavisi gerçekleştirilirken, bakteri temizliğinin ardından uygulanan dolgu maddesi süt dişlerine özel olarak geliştirilmiştir. Kök içerisine aktarılan dolgu maddesi kalıcı dişlerin köklerinde gelişimi tetiklerken, süt dişlerinin köklerinin erime sürecini hızlandırarak fayda sağlar.

Kanal tedavisinin ardından kalıcı dişlerin kökler gelişim sağlarken uygulanan bölgede kızarıklıklar ve şişlikler gözlemlenebilir. Süt dişleri zaman içerisinde düşeceği için bu şişlik ve kızarıklık da bu süreçte kendiliğinden iyileşecektir.

Kütahya Uzmandiş Polikliniği profesyonel kadrosu, uzman diş hekimleri ile süt dişi kanal tedavisi uygulamalarında gönül rahatlığı ile çocuğunuzun tedavi olmasını isteyeceğiniz bir güler yüze, deneyim ve donanıma sahiptir.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod