Zirkonyum Altyapılı Porselen

Zirkon; seramik (porselen) kaplamalar içerisinde yer alan altyapı materyallerdir. Doğal diş rengine yakın, diş şeffaflığında ve sağlamlıdığında olan zirkon porselenler sağlamlıkla birlikte estetiği sunan gelişmiş materyallerdir.

Zirkon altyapı porselen; ince ve şeffaf bir görünüme sahip olmalarına rağmen görünüşünün aksine oldukça dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Tercihen daha çok estetik alanlarda; ileri derece renklenmelerde, ortodonitk tedavilerinin istenmediği koşullarda veyahut ayrık, çarpık diş tedavilerinde kullanılabildiği gibi ön grup implant üstü protezlerde kaplama veyahut köprü olarak tercih edebilirler.

Diş ve diş eti uyumlarında yüksek bir verim sağlayan zirkonyumun içeriği diş etine ve diş yüzeyine zarar vermez, kolaylıkla uyum sağlar. Işık geçirgenliği sayesinde kolayca doğallık sağlanmasını, sağlar. Diş etinde herhangi bir renk değişikliğine sebep olmadığı gibi yapay bir izlenim de oluşturmaz.

Estetiği ve sağlamlığı bir arada harmanlaması ve diş eti uyumunda yüksek verim sağlaması sayesinde arzu edilen tüm özellikleri sunan zirkonyum günümüz de metal yerine tercih edilmektedir. Zirkonyumlar ön dişler için estetik sunmanın yanı sıra dişte naturel bir görünüm sağlarken, diğer yandan arka dişler için de direnç sağlar.

Diş kaplama uygulamalarında dayanıklılık adına dişalt yapısında metaller de tercih edilebilmekteydi. Fakat metal destekli kaplamalar diş eti uyumunda sorun çıkarabilmenin yanı sıra sıcak/soğuk hassasiyetlerinin yüksek olması açısından ve diş etleri, diş dokusu ve diş estetiği açısından negatif etkileri açısından geçmişte kalan bir tedaviye dönüşmeye başlarken zirkonyum madenler tercih edilmeye başlandı.

Zirkonyum yüksek biyouyuma sahiptir ve alerjik tepkimelere sebep olmaz. Kütahya Uzmandiş Polikliniği deneyimli ve bilgili uzman kadrosu ile modern teknolojileri harmanlayarak özenle zirkonyum altyapı porselen uygulamalarını sizlere sunmaktadır.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod