Monolitik Zirkonyum

Monolitik zirkonyum, monoblok (yekpare) zirkonyumun bir çeşididir. Diş kaplama uygulamalarında porselen kullanılmadan gerçekleştirilen adımlara sahiptir. Monolitik zirkonyum uygulamaları aşamaları; zirkonyum tasarımı oluşturulması, zirkonyumun renklendirilmesi gibi adımlara sahiptir. Porselen kullanılmadan, doğal bir görünüme sahip bir kaplama gerçekleştirilir. Bu uygulamada yeni monoblok bir kaplama yöntemi gerçekleştirilir.

Monolitik zirkonyum ile standart zirkonyum kor materyallerinin arasındaki en büyük fark; direkt olarak tükürük ile teması sonrasında zarara uğramaması ve standart zirkonyum materyallerine nazaran çok daha estetik bir görünüşe sahip olmasıdır. Tek parça halinde veyahut çiğneme kuvvetinin maksimum olduğu çiğneme yüzeylerinde, üzerine daha az dirence sahip olan porselen materyalini işlemeye ihtiyaç duymadan uygulanabilir.

Monolitik sirkonyum; diş sıkan bireyler ve dişleri aşınmış kişiler için harika bir çözüm sunmaktadır. Diğer zirkonyum materyallerine nazaran transparanlığı daha yüksektir ve estetik açıdan da çok daha tatmin edici görünmektedir. Dayanıklılık açısından da yüksek verim sunan monolitik zirkonyum 2 seans gibi oldukça kısa bir sürede istediğiniz sağlıklı dişlere kavuşturur.

Monolitik zirkonyumun doku uyumu ve dişlere adaptasyonu oldukça verimlidir. Biyolojik olarak nitelendirilen bir materyaldir ve doku alerjisi oluşumuna sebep olması neredeyse hiç görülmemektedir. Yüksek adaptasyon verimi ve materyalin monoblok olması porselen dişlerin kırılma olasılığını oldukça indirger. Metal destekli porselenlerde meydana gelen gri renk görüntüsüne monolitik zirkonyum da rastlanmaz.

Uygulama aşamalarında laboratuvar süreci oldukça zor bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Hataya ver verilmemesi gereken bu aşama için hassasiyet, deneyim ve özen gereken bir laboratuvar süreci gerekmektedir.

Kütahya Uzmandiş Polikliniği deneyimli ve profesyonel kadrosu ile monolitik zirkonyum tedavilerini sizlere sunmaktadır.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod