Maryland Protez

Maryland protez; diğer bir adıyla rezin tutuculu sabit bölümlü protez olarak bilinir. Geleneksel olarak ifade ettiğimiz köprülerdeki gibi eksik olan alanı doldurmak adına yüzen bir diş (floating tooth) kullanılır. Diş komşu dişlere kusursuz denilebilecek bir benzersizlikte yapıştırılır.

Bu aygıt, eksik kısımların yanında bulunan dişleri kronla tamamen kaplamak yerine metal bir altyapı tercih ederek dişlere yapıştırılması sağlanır. Maryland görünüşü uçan bir yarasaya çağrışım yapmaktadır, ortada yer alan takma diş ve iki kanat, destekleyici dişlerin dil tarafına yapıştırılabilmesi adına iki tarafa da uzanabilecek bir tasarıma sahiptir.

Maryland köprü; komşu dişleri kaplamaz ve diğer diş seçeneklerine nazaran daha geleneksel bir yöntem sunar. Bu köprüler için tercih edilen malzemeler klasik metal ve diş seramiği kombinasyonunu içerir. Metal; köprünün sağlam altyapısını oluşturur ve seramik ortadaki diş, mevcut dişlere uyum göstermesi adına tercih edilir.

Maryland köprü; implant uygulamalarına kıyasla daha ucuz bir tedavi seçeneğidir. Maryland protez işlemlerinde herhangi bir dişin üzeri kromla kaplanmadığı için dişin yapısı korunur. İmplant tedavi yöntemleri gibi invaziv diş prosedürünü veyahut ameliyatı çeşitli nedenler ile kaldıramayacak kadar rahatsız, hasta olan dişiler de uygulamak adına kurtarıcı bir seçenektir.

Maryland köprü doğal görünüme sahip, sabit bir diş için dişlerin arka tarafına yapıştırıcıyla pratik bir şekilde yapıştırılabilir. Bu işlemler Kütahya Uzmandiş Polikliniğinde uzman bir diş hekimi kadrosu tarafından sağlanmaktadır.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod