Lamina (Yaprak Porselen)

Sağlıklı dişler, sağlık ve estetik görünüm açısından büyük bir öneme sahiptir. Dişlerinizin görünüşü açısından estetik kaygılara sahipseniz lamina (yaprak porselen) uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Lamina uygulamaları; dişlerin dokusuna zarar vermeden uygulanan yöntemlerdir ve dişlerinizin daha estetik ve canlı olması adına gerçekleştirilir.

Dişlerin sadece ön kısımlarında bulunan yüzeylerine yapıştırılan lamina adı verilen, çok ince yaprak restorasyonlar ile gülüşünüz tamamen değiştirilir. Yaprak porselen; çok az diş kesiminin gerçekleştirilmesi ve bazı durumlarda ise yüzeyin hiç kesime uğramadan uygulanması sayesinde diş yapısını koruyarak, uygulanan doğal dişin ışık geçirgenliğini koruyarak ve yansıtarak, günümüzde en doğal ve en estetik görünümü sağlayan malzemedir.

Lamina porselen geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Diş renginden hoşnut olmayan kişilerde veyahut ilaç kullanımı gibi etkenlerden etkilenerek renginde değişime uğrayan dişlerde uygulanabileceği gibi aralarında boşluk bulunan dişlerde kullanılabilir. Kırık veyahut aşınmış dişlere sahip olan bireyler gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Dikkat edilmesi gereken nokta uzmanlık gerektiren bu uygulama için yasal olarak hizmet sunan yerler ile iletişime geçmeniz gerektiğidir. Lamina uygulamaları dileyen herkes için gerçekleştirilebilir.

Sürpriz bir sonuç yaşanmaması adına dişler de hiçbir işlem gerçekleşmemişken, örnek tasarlanan geçiçi dişler, diş yüzeyine uygulanarak bireye gösterilebilir. Bu ön tasarım üzerinden hekim ile iletişim kurularak arzu edilen değişiklikler gerçekleştirilebilir. Ardından asıl işlem için harekete geçilir.

Bu aşamalar sayesinde işlem sonlandığında dişlerin nasıl olacağı kaygısı yaşanmaz. Lamina (Yaprak porselen) uygulamaları Kütahya Uzmandiş polikliniğinde uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmek. Siz de gülüşünüzde uzman olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod