Kompozit Lamina (Estetik Dolgu)

Gelişen teknolojik gelişmeler ağız ve diş sağlığı konusunda da çeşitli fırsatları insanların hizmetine sunmak da etki etmektedir. Bu gelişmeler eşliğinde gelişen kompozit lamina, kompozit bonding, estetik dolgu, ışınlı dolgu gibi isimlerle de sahiptir.

Kompozit lamina estetik diş tedavisi için geliştirilmiştir ve dişlerin yüzeylerine herhangi bir zarar vermeden dişin formunu ve rengini düzenlemek adına gerçekleştirilmektedir. Gerekli muayeneler eşliğinde kişinin beklentileri de göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen estetik dolgu; uygulanacak malzemenin kalitesi ve diş hekiminin tecrübesi ile bağlantılı özen isteyen bir işlemdir.

Estetik dolgu sayesinde dişlere hasar vermeden, dişin renginde, şeklinde istenilen değişiklikler gerçekleştirilir. Dişleri büyütmek veyahut bir kusuru tedavi ederek dişlerin estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamak adına uygulanabilir. Kompozit lamina (Estetik dolgu) transparanlık, opaklık ve renk uyumluluğu sağlar ve diş yüzeyine kuvvetli bağlayıcılar ile sabitlenir.

Kompozit lamina yüzeyinde çay, sigara, kola, şarap ve kahve gibi etkenlere bağlı olarak lekelenmeler gelişebilir. Bu lekeler posilaj işlemleri ile kolayca giderilir.

Estetik dolgunun farklı kullanım alanları;

Ayrık dişlere (diestema) sahip olan kişiler de, aralıkları kapatma dişlere kaplama yaptırmadan veya dişleri kestirmeden, lamina diş uygulaması ile tek bir seansta estetik bir görünüş ile kapatılabilir.
Diş beyazlatma işlemi görmesine rağmen giderilemeyen inatçı lekelerin giderilmesinde tercih edilebilir.
Ön dişlerde çürük veyahut büyük olması durumunda uygulanabilir.
Ortodontik tedaviye ihtiyaç duyulmayan, hafif düzeylerde çarpık dişlerde yeni form kazandırılması adına uygulanabilir.
Dişlerinin görünümünden hoşnut olmayan her bir birey için dişlere estetik bir form kazandırmak adına kompozit lamina işlemi gerçekleştirilebilir.

Doğal ve estetik bir gülüş hayaliniz varsa Kütahya Uzmandiş Polikliniği uzman hekimleri ile sizi hayallerinize ulaştırmak adına hizmet vermektedir. Kompozit lamina uygulamaları için randevu alabilirsiniz.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod