Kompozit Beyaz Dolgu

Sağlığa zararlı beslenme alışkanlıkları, genetik faktörler ve diş gıcırdatma gibi etkenler dişlerde hasara sebep olarak bu paralelde çürüme, çatlak veyahut kırık gibi sorunlara gebe olmanıza neden olabilir.

Dişlerde meydana gelen hasarı onarmak için en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri dolgu olarak karşımıza çıkar. Dolgu tedavileri söz konusu olduğunda malzemeler farklı materyaller ile hazır hale getirilir. Kompozit dolgu; dişlerin doğal görünüşünü ve rengini koruduğu için en çok talep gören dolgu malzemesi olarak değerlendirilmektedir. Kompozit dolgu sayesinde daha estetik bir görüntü sağlanır.

Kompozit dolgular geçmişte sadece ön dişler için tercih edilen bir yöntem iken gelişen teknoloji sayesinde daha dayanıklı bir hale gelerek arka dişler için de uygulanabilecek bir tedavi yöntemi olarak benimsenmiştir.

Bu dolgu yönteminde; çürüklerin gerektiği şekilde temizlenmesinden sonraki evrede dolgu malzemesi kimyasal olarak dişlere yüksek verimli bir sonuç alınacak şekilde bağlanır. Bu sayede diş kırılmalarına karşı çok daha dayanıklı dişlerin oluşumu desteklenir. Aynı zamanda bu; çiğneme basıncına da dayanıklılık anlamına gelir. Kompozit dolgular arka dişler için de gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Kompozit dolgu, reçine dolgusu olarak da bilinmektedir. Temel notalarını ise seramik ve farklı kimyasallar meydana getirmektedir. Kişiler tarafından tercih edilmesinin ana sebebi ise uygulama sonrasında ağızda doğal aynı zamanda estetik bir görünüşün oluşmasını sağlamasıdır.

Doğallığını kaybetmeyen ve estetik bir görünüme sahip dişler için Kütahya Uzmandiş Polikliniği, uzman kadrosu ile sizleri beklemektedir.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod