Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı uygulamaları çoğu insan için kurtarıcı bir işlem olarak görülmektedir. Bazı insanlar dişlerinden, gülüşünden memnun olmayarak içten gülüşlerini saklamaktadır. Gülüş tasarımı; dişlerin doğal görünümünü koruyarak daha estetik bir görünüş için uygulanan bir tedavi prosedürüdür.

Estetik gülüş tasarımı, yüzünüzün karakteristik yapısı ile uyum içerisinde olması gözetilerek gerçekleştirilir. Gülüş tasarımı adı altında; diş ve diş etine yönelik tüm cerrahi adımlar, estetik nedenler ile yapılan tüm işlemler, en kusursuz gülüşe ulaşmak adına yapılan uygulamalardır.
“Beyaz Estetik” ile dişte gerçekleştirilecek uygulamalarda temel hedef dişlerin estetik görünümüdür. “ Pembe estetik” ile de diş etlerinin estetik bir görünüme kavuşması hedeflenir.

Gülüş tasarımı sadece dişleri kapsayan bir uygulama değildir. Yüzün karakteristik özellikleri göz önünde bulundurularak, ten rengi ve dudak yapısı ile bir harmoni oluşturması hedeflenerek şahsa özel bir estetik gülüş tasarımı gerçekleştirilir.

Bireylerin estetik anlamda diş ve ağız konusunda kaygıları varsa bu kaygılar özgüven açısından yetersizlik hissini beraberinde getirir. Bu kaygıyı taşıyan bireyler, bu kaygılar neticesinde zamanla gülüşlerini kısıtlayarak ve saklayarak tüm samimiyetlerini bastırarak kendilerini kısıtlar hale gelebilir.

Bu bağlamda gülüş tasarımı sadece estetik bir operasyon olarak görülmemelidir. Gülüş tasarımı kişilerin duygu durumuna ve psikolojisine pozitif etki eden bir müdahaledir. Gülüş tasarımı kapsamında gerçekleştirilen tedaviler, bireylerde estetik gülüş ile kaybedilen özgüveni geri getirir.

Kütahya Uzmandiş Polikliniği gülüş estetiğine yönelik tedavilerin de çok güçlü bir teknik altyapı sunarak gülüşünüzü sevmemizi sağlamaktadır.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod