Fiber-Post Uygulamaları

Fiber post uygulamaları, kanal tedavisi gerçekleştirilmiş dişte, eğer sağlam bir duvar kalmamış ise veyahut yetersiz ise, kök kanalı içerisine fiber bir çubuk yerleştirilerek gerçekleştirilen işlemlerdir. Fiber çubuklar sayesinde kökten destek alınarak, bu desteğin üzerine sağlam bir dolgu uygulama işlemi gerçekleştirilir.

Fiber post uygulamalarında, kök kanalı içerisine yapıştırılan fiber çubuklar; sağlam bir üst yapı için uzun ömürlü ve çok başarılı bir tedavi tercihidir. Günümüz teknolojisinden mahrum olan geçmişteki dünyada dişin kökünden destek almak amacıyla, paslanmaz çelik vida, pinler ve teller tercih edilirken, günümüz dünyasında bu malzeme tercihlerinin ve uygulama işlemlerinin yerine daha kolay uygulanabilinen, diş yapısını daha iyi destekleyen ve daha estetik fiber postlar tercih edilir.

Fiber - post işlemleri diş kökünün zayıflamasını engelleyerek diş kökünden maksimum destek sağlanır. Kalan kök yapısının daha güçlü ve sağlam olmasını sağlamak, aşırı madde kaybının geri dönüşümünü sağlamak, estetik görünümünü korumak ve özellikle de ön bölgedeki dişlerin en kısa sürede eski görünümüne kavuşmasını gerçekleştirmek için fiber post işlemleri gerçekleştirilir.

Fiber post uygulamaları sayesinde dişin kök ve eğer varsa kron kısmından destek alınarak dişin direnci arttırılır ve kırılmalara karşı daha güçlü bir hale gelmesi sağlanınarak diş kayıplarının önüne geçilir. Sağlam köklerin varlığı sayesinde implant gereksinimleri indirgenir ve kron kanal ağzı tıkama tamamlanmış olarak daha kalıcı hale gelir.

Fiber - post işlemleri uzman eller tarafından gerçekleştirildiğinde size çeşitli faydalar sağlayarak sağlıklı dişlere kavuşmanızı sağlayacak işlemlerdir. Kütahya Uzmandiş Polikliniği bünyesinde bulunan uzman hekimlerimiz bu alanda da tecrübeleri ve profesyonel yaklaşımları ile sizleri beklemektedir.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod