Botoks-Dermal Dolgu

Medikal estetik yöntemleri arasında global ölçekte en fazla tercih edilen estetik işlemleri olan botoks ve dolgu, doğru adımlar ile alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde, oldukça tatmin edici sonuçlar sunmaktadır. Botoks ve dolgu aynı amaca hizmet ederek zamana meydan okumayı ve genç kalmayı hedeflese bile botoks ve dolgu içerikleri ve çalışma prensipleri açısından birbirlerinden farklılık gösterirler.

Botoks; Clostridium Botulinum bakterisi kullanılarak geliştirilen, geçiçi felç etkisi yaratan bir tür nörotoksik enzimdir. Çok düşük dozlarda uygulanarak; kırışıklıkları giderme, mimik estetiği, ifade gençleştirme gibi çeşitli alanlarda, farklı amaçlara hizmet etmek adına kullanılmaktadır.

Kırışıklığı gidermede harika sonuçlar yaratır ve kaş arası, alın çizgileri ve kaz ayakları gibi derin mimik çizgilerini tamamen siler veyahut azaltır. Mimik kırışıklıklarının oluşumunun önüne geçmek adına kaslar botoks ile bloke edilir. Bu uygulamalar gelişen teknoloji ile birlikte kendini geliştirmiş ve eskisi gibi yüzü donuklaştıran uygulamalar söz konusu değildir.

Dermal dolgu; cilde hacim kazandırmak adına Hyaluronik asit, kalsiyum ve poliakrilamid gibi maddelerin cildin altına enjekte edilerek gerçekleştirildiği estetik yöntemdir. Botoksa benzer bir şekilde kırışıklık giderme, cilt gençleştirme söz konusu olduğunda verim sağlayan uygulamalardan biridir.

Son yıllarda dudak dolgusu, jawlinge dolgu, ışık dolgusu gibi dolgu uygulamaları estetik dünyasında fırtınalar estirerek, gittikçe popülerleşmiştir. Yüzde estetik açıdan yeniden biçimlendirme amacı ile kullanılan dolgular, olgun ciltlerde doku kaybını telafi etmek adına en pratik ve etkili yoldur. Bu paralelde dermal dolgular cilt gençleştirme yöntemleri arasına dahil olmuştur.

Botoks ve dermal dolgu gençlik iksirleri olarak düşünülebilir ve sayısız yerde gençleşmek adına uygulanabilir. Botoks ve dermal dolgu uygulamaları hakkında daha kapsamlı bilgiler almak adına Kütahya Uzmandiş Polikliniğine uğrayabilir ve uzman kadromuz ile tanışabilirsiniz.

Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod