Gülüş Tasarımı Nedir Nasıl Yapılır?

Dişlerimizin durumu sadece sağlığımızı değil, aynı zamanda öz saygımızı ve yaşam kalitemizi de etkiler. Işıltılı bir gülümseme, hemcinslerimiz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve kişi için endine güven verir. Ne yazık ki, bu genellikle bir azınlığın ayrıcalığıdır. Estetik diş hekimliğinin topluma yardım eli uzatmak isteyenler için yeni bir çözümü var: gülüş tasarımı.

Gülüş tasarımı, basit bir diş düzeltmesinden çok daha fazlasıdır. Sadece "altın oran" ilkesine göre dişlerin ve bireysel yüz simetrisinin etkileşiminin analizi, hastalarımıza doğal olarak güzel bir gülümseme vermemizi sağlar.

Aşırı derecede simetrik dişler genellikle hiç arzu edilmez. Özellikle oldukça asimetrik bir yüzü süslemeleri gerekiyorsa. Sonuç oldukça rahatsız edici olurdu, çünkü mükemmel gülümseme, bireysel kusurları gereksiz yere vurgulardı.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Beklenen sonucun daha iyi görselleştirilmesi için fotoğraf çekiyor ve bilgisayar simülasyonları yapıyoruz. Elbette fotoğraflarınızı eve götürebilir ve istediğiniz değişikliğin fikirlerinizle uyuşup uyuşmadığına istediğiniz zaman karar verebilirsiniz. Daha ilk seansta, mum ile istediğiniz gülümsemeyi simüle eden bir mumlama için ölçü alıyoruz.

İkinci seansta yeni gülüşünüzün model üzerinde nasıl göründüğünü ilk kez görebilir ve mevcut diş durumunuzla karşılaştırabilirsiniz. Wax-up özel bir plastik yardımıyla ağzınıza aktarılır ve ilk gülüş tasasrımı deneyimi yaşamanızı sağlar. Bunu, yanınıza alabileceğiniz diğer kayıtlara da kaydediyoruz.

Üçüncü seansta ise başlangıç ​​durumuna göre dişler her zamanki gibi hazırlıksız kaplamalarda olduğu gibi hafifçe şekillendirilir veya temizlenir. Daha sonra özel izlenimler yaratırız. Bu prosedür genellikle tamamen ağrısızdır. Anestezi, yalnızca aşırı derecede yanlış hizalama olması durumunda gerekli olabilir. Daha sonra yüzünüzü tekrar ölçüyoruz ve usta diş teknisyeninin katılımıyla sizinle birlikte uygun diş rengini seçiyoruz. Göz ve saç renginizin yanı sıra ten renginizi de dikkate alıyoruz.

Dördüncü seans sonunda mükemmel gülümseme hayalinizi gerçekleştiriyoruz. İlk olarak özel yapılmış seramik kabuklar tek tek denenir. Sonuç beklentilerinizi karşılıyorsa dişlerinize yapıştırılır. Usta diş teknisyenimiz küçük değişiklik talepleri ile hemen ilgilenir.

Beşinci seans genellikle tedaviden bir ila iki gün sonra yapılır ve sonuçları kontrol etmek için kullanılır. Bir cila sayesinde yeni gülüşünüz son dokunuşu alır ve yepyeni bir ışıkla parlar.

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Sağlıklı ve güzel dişler ve ışıltılı bir gülümseme, esenlik ve mutluluğun bir ifadesidir. Kendimize olan güvenimizi ve çekiciliğimizi teşvik ederler.

Pek çok hastanın tedaviden önce kuronların, köprülerin, inleylerin veya kaplamaların (seramik kaplamalar) estetik sonucunu görmek istemesine şaşmamalı. Dijital gülüş tasarımı ile bunu sizin için mümkün kılıyoruz! Yöntem yeni dişlerinizi ağzınızda görselleştirir. Yeni dişlerinizin şeklini ve rengini ağzınıza, hareketlerine, yüzünüze ve tipinize en uygun şekilde uydurmak için en iyi ön koşullar.ı oluşturur. İstediğiniz gülümseme için elimizden geleni yapıyoruz!

İşte nasıl yapıldığı

İlk olarak, bir dizi fotoğrafınızı çekiyoruz. Bunlar istenen sonucu ekranda görünür kılmak için gereklidir. Ayrıca bize ve ana diş teknisyenimize daha sonraki uygulama için önemli bilgiler sağlarlar.

Daha sonra önerimizi bilgisayarda çözer ve ağzınızın kayıtlarının üzerine yerleştiririz. Bu öneriyi bir sonraki ziyaretinizde size sunarız. Bu fırsatı birlikte sizin için en uygun çözümü bulana kadar yeni dişlerinizin şeklini, rengini ve tasarımını değiştirmek için kullanıyoruz.

Usta diş teknisyenimiz bu varyanttaki verileri bir modele aktarır (wax up). Onun yardımıyla bir sonraki randevunuz için bir tür geçici çözüm (mock-up) üretiyoruz, bu da gelecekteki sonucu aynada görünür, dudaklar ve dil için somut hale getiriyor. Eğer sonuçtan memnunsanız daha fazla vakit kaybetmeden çalışmaya başlıyoruz.

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları

  • Yüze ve yüz ifadesine tam uyumlu bir gülümseme
  • Tedaviye başlamadan önce nihai etkiyi görebilme
  • Kendi gülüşünüzü yaratma konusunda fikrinizi alma
  • %100 öngörülebilirlik - nihai etki tamamen dijital projeyi yansıtıyor
  • Mükemmel planlanmış tedavi

Protezlerde Dijital Gülüş Tasarımının Rolü

Bu alanda dijital gülüş tasarımı, işbirliğinin karmaşıklığını etkileyen bir süreçtir. Hastanın tüm yüz ve yan görüntülerini ve ağız içi röntgenlerini, bilgisayarlı tomografi fotoğraflarını, laboratuvardan alınan 3 boyutlu programlardan taramaları içeren bir projedir. Tüm bu unsurlar tek bir dosyada toplanır. Böylece bireylerin tedavisi ve çalışması basitçe daha kolaydır ve vaka özellikleri, tedavi kapsamı, doktorun ve hastanın beklentileri açısından anlaşılabilirdir.

Her hastanın tam DSD analizine ihtiyacı yoktur, ancak birçoğunun protez çalışmasına ihtiyacı vardır. Sunum, hastaya proje hakkında maksimum bilgi verir.

Bütünsel bir yaklaşım, belirli bir vaka üzerinde çalışan bir ekip için çok daha okunaklı bir tedavi planı oluşturmayı mümkün kılar. Doktorun birlikte çalıştığı ve tedavi kapsamı ve olanakları hakkında düzenli olarak bilgi verdiği bir hasta için de anlaşılabilirdir. Bunun nedeni görsel tekniklerdir. Güvenilir belgeler, daha iyi iletişim kurmamızı sağlar. Bu tür analizler diğer uzmanlar için de yararlıdır. Sunum, ekip tarafından hastanın tedavisi ile birlikte güncellenecek bir öncü belge haline gelecektir.

Son Blog Yazılarımız
Tümü
Karanlık
Aydınlık
Aydınlık Karanlık Mod